Tegoroczna, dwudziesta kwesta na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie będzie trochę inna niż te w ubiegłych latach.
W tym roku Stowarzyszenie na rzecz Cmentarza Centralnego nie zbiera na odnowienie konkretnego nagrobka czy pomnika.
- Tym razem nie mamy ściśle określonego celu, będziemy zbierać na odnowienie zabytkowych nagrobków dlatego, że parę razy się zdarzyło, że zabrakło na dokończenie renowacji zabytkowych nagrobków. Chcielibyśmy po prostu te braki uzupełnić - mówi Maciej Słonimski, prezes stowarzyszenia.

Radio Szczecin