Nowy budynek Archiwum Państwowego w Szczecinie będzie budowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Rada Ministrów przyjęła wieloletni program budowy pięciu tego typu obiektów w Polsce - mówi Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie.
- Partnerzy prywatni zostaną zaproszeni do składania ofert. Po czym nastąpi wybór tego partnera i realizacja umowy, właśnie w takim trybie partnerstwa prywatno-publicznego - mówi Kowalczyk.
W tej formule powstaną nowe budynki w Szczecinie i Koszalinie. Według naszych informacji, jest pięć firm zainteresowanych taką inwestycją.
- Na podstawie takiej umowy, partner prywatny będzie odpowiadał za przeprowadzenie inwestycji, uzyskanie zgód i pozwoleń. Później on te obiekty utrzymuje w sensie technicznym przez 25 lat od wybudowania - tłumaczy Kowalczyk.
Nowy budynek archiwum w Szczecinie ma powstać przy ulicy Żołnierskiej.
- Partnerzy prywatni zostaną zaproszeni do składania ofert. Po czym nastąpi wybór tego partnera i realizacja umowy, właśnie w takim trybie partnerstwa prywatno-publicznego - mówi Kowalczyk.
W tej formule powstaną nowe budynki w Szczecinie i Koszalinie. Według naszych informacji, jest pięć firm zainteresowanych taką inwestycją.
- Na podstawie takiej umowy, partner prywatny będzie odpowiadał za przeprowadzenie inwestycji, uzyskanie zgód i pozwoleń. Później on te obiekty utrzymuje w sensie technicznym przez 25 lat od wybudowania - tłumaczy Kowalczyk.
Nowy budynek archiwum w Szczecinie ma powstać przy ulicy Żołnierskiej.

Radio Szczecin