Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
99 procent zdarzeń, do których dochodzi na przejazdach kolejowych, jest z winy kierowców. Ambasadorzy Bezpieczeństwa apelują o rozwagę na przejazdach kolejowo-drogowych, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.
W czwartek na przejazdach kolejowo-drogowych możemy spotkać pracowników PKP, którzy rozdają ulotki edukacyjne.

Najczęstsze błędy, jakie popełniają kierowcy, to m.in. ignorowanie znaku "Stop" i wjeżdżanie pod opadające rogatki - mówi Bartosz Pietrzykowski, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

- Nieustannie i cały czas będziemy edukować. To przynosi swoje pozytywne skutki. Dążymy do tego, żeby zdarzeń było jak najmniej, by kierowcy cały czas zwracali uwagę, bo często potrafią się zapominać. Tutaj wchodzi w grę jazda na pamięć, jakaś brawura, więc cały czas trzeba edukować, przypominać, uczulać kierowców, żeby zachowywali ostrożność - mówi Pietrzykowski.

Dodatkową pomoc w sytuacjach niebezpiecznych ma zapewnić znajdująca się przy przejeździe kolejowo-drogowym "żółta naklejka PLK", z numerem identyfikacyjnym przejazdu i instrukcją postępowania.
Najczęstsze błędy, jakie popełniają kierowcy, to m.in. ignorowanie znaku "Stop" i wjeżdżanie pod opadające rogatki - mówi Bartosz Pietrzykowski, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty