W Szczecinie coraz chłodniej, zima zbliża się wielkimi krokami, to trudny czas przede wszystkim dla osób bezdomnych. Jak co roku zadbają o nich służby miejskie. 1 listopada wystartuje Pogotowie Zimowe.
Dla osób w kryzysie bezdomności miasto przygotowało 265 miejsc noclegowych w schroniskach. 75 w noclegowniach i 17 w ogrzewalni. Bezdomni znajdą pomoc między innymi w schronisku Feniks przy ulicy Zamkniętej.
- Tu jest fajnie, spokój, cisza, ciepło - mówił na temat pobytu w schronisku pan Paweł.
Do pomocy bezdomnym przygotowane zostały wszystkie służby. Straż miejska jak co roku będzie sprawdzać ogródki działkowe czy pustostany, by sprawdzić czy nie znajdują się tam osoby, które potrzebują wsparcia.
Z kolei w każdy czwartek, przez cały rok, bezdomni mogą liczyć na ciepły posiłek. Spotkania przy zupie organizuje Szczeciński Tydzień Ubogich. Około 18.30 żywność jest rozdawana potrzebującym przy placu Tobruckim.
- Tu jest fajnie, spokój, cisza, ciepło - mówił na temat pobytu w schronisku pan Paweł.
Do pomocy bezdomnym przygotowane zostały wszystkie służby. Straż miejska jak co roku będzie sprawdzać ogródki działkowe czy pustostany, by sprawdzić czy nie znajdują się tam osoby, które potrzebują wsparcia.
Z kolei w każdy czwartek, przez cały rok, bezdomni mogą liczyć na ciepły posiłek. Spotkania przy zupie organizuje Szczeciński Tydzień Ubogich. Około 18.30 żywność jest rozdawana potrzebującym przy placu Tobruckim.

Radio Szczecin