Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie powołał nową jednostkę do zwalczania pojawiających się zagrożeń. To Wydział Zwalczania Przestępczości Środowiskowej.
- To ma być bat na nielegalne składowiska śmieci, ale też lek na nagły kryzys, na przykład taki, jak zeszłoroczna katastrofa na Odrze - mówi Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Marek Chabior.
- Największe problemy wynikają z gospodarki odpadami. Mamy katastrofę w Przylepie, w Zielonej Górze. Niezbędne jest tu nasze współdziałanie, nasza praca, szczególnie w wykrywaniu nielegalnych składowisk - dodał.
Więcej na ten temat w dzisiejszej audycji "Naturalnie". Początek na naszej antenie o godzinie 14:40.

Radio Szczecin