W Przecławiu trwa druga edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Wójta Gminy Kołbaskowo.
Poza rywalizacją sportową całe wydarzenie promuje walkę z uzależnieniami, a na ringu zmierzą się, między innymi, zawodnicy z ośrodków wychowawczych. Takie turnieje mają bardzo pozytywny przekaz - mówią nam uczestnicy.
- Boks moim zdaniem odciąga od złych rzeczy... Można się czymś zająć i jest to takie odejście od problemów dnia codziennego. - W tamtym roku też walczyłam i myślę, że to jest bardzo dobry pomysł, żeby coś takiego organizować - opowiadali młodzi ludzie.
- Pomagam młodym ludziom wychodzić z uzależnień. Pomagam im, żeby się realizowali poprzez sport, a nie na ulicy... - podkreślał Piotr Sokołowski, założyciel projektu "Ocaleni przez sport".
W turnieju występują zawodnicy z Polski, Niemiec, Ukrainy i Gruzji. Finał zaplanowano na godzinę 16:00.
- Boks moim zdaniem odciąga od złych rzeczy... Można się czymś zająć i jest to takie odejście od problemów dnia codziennego. - W tamtym roku też walczyłam i myślę, że to jest bardzo dobry pomysł, żeby coś takiego organizować - opowiadali młodzi ludzie.
- Pomagam młodym ludziom wychodzić z uzależnień. Pomagam im, żeby się realizowali poprzez sport, a nie na ulicy... - podkreślał Piotr Sokołowski, założyciel projektu "Ocaleni przez sport".
W turnieju występują zawodnicy z Polski, Niemiec, Ukrainy i Gruzji. Finał zaplanowano na godzinę 16:00.

Radio Szczecin