Energia wyprodukowana z odpadów posłuży do zasilania szczecińskiej komunikacji miejskiej. Tak będzie od stycznia przyszłego roku.
Prąd od EcoGeneratora, czyli z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie trafi nie tylko do Tramwajów Szczecińskich, ale także do Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego "Klonowica".
Dzięki energii z odpadów świecą już m.in. latarnie i sygnalizacje świetlne w całym mieście. Działa też Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny.
Podobnie będzie i w przyszłym roku, a do tych jednostek dołączą jeszcze miejskie tramwaje i autobusy.
Dzięki energii z odpadów świecą już m.in. latarnie i sygnalizacje świetlne w całym mieście. Działa też Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny.
Podobnie będzie i w przyszłym roku, a do tych jednostek dołączą jeszcze miejskie tramwaje i autobusy.

Radio Szczecin