Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Donald Tusk przejmie Państwo w dobrym stanie gospodarczym - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Maciej Drzonek z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Politolog oceniał kondycję ekonomiczną państwa po ośmiu latach rządów Zjednoczonej Prawicy. Jak dodał Drzonek, wielu premierów krajów europejskich chciałoby w takim stanie rozpoczynać pracę nowego rządu.

Gość Rozmów pod krawatem nie potrafił jednak jednoznacznie ocenić czy Koalicja rządząca przedłuży programy poprzedniego rządu. Mówił między innymi o wakacjach kredytowych. - Niewątpliwie każdy rząd będzie twierdził, że ma za mało pieniędzy, że te pieniądze trzeba gdzieś skądś przekładać, bo przecież ostatnie lata też nam to pokazywały. Myślę, że to jest jedną z przyczyn porażek Prawa i Sprawiedliwości, porażki w sensie takim, że nie ma większości arytmetycznej w obecnym Sejmie, że jednak nie skoncentrowała się także na konkretnych sektorach, jak na przykład sektor nauczycieli szkół podstawowych i średnich czy sektor przedsiębiorstw. - mówi Drzonek.

Rządowy projekt ustawy przedłużający wakacje kredytowe na 2024 r. trafił już do Sejmu.
Mówi Maciej Drzonek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty