Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji w Szczecinie już po raz drugi rozpoczął się Tydzień Praw Dziecka.
W ramach wydarzenia odbyła się inscenizacja rozprawy sądowej. W rolę prawników wcielili się uczniowie szkół podstawowych. Np. Zofia Dusza z SP51 była adwokatem.

- Była oskarżana o uderzenie drugiej koleżanki cegłą w głowę. Jakby nie było to winą mojej klientki, dlatego musiałam jej wybronić. Podawaliśmy sensowne argumenty na temat tego, co w tym momencie się działo i dlaczego akurat ona jest niewinna. Przedstawiliśmy argument, w którym okazało się, że mojej klientki nie było w ogóle na miejscu zdarzenia - mówi Dusza.

- Dzisiaj byłam w roli sędzi. Nie było na miejscu zdarzenia klientki, koleżanki i to za mną przemówiło, więc uznałam, że klientka była niewinna - mówi Julia Rusin.

Inscenizacja rozprawy była prowadzona przez Sędziego Sądu Rejonowego w Łobzie Arkadiusza Krupę.

- Sędzia nie ma monopolu na posiadanie wiedzy telepatycznej, nie ma nadzwyczajnych zdolności, za wyjątkiem tego, aby poszukiwać dowodów. Jego zadaniem jest wychwycić możliwe błędy. To wszystko, co tutaj obserwowaliśmy w toku tych warsztatów, ma pokazać, że te czynniki determinują bardzo często ludzkie życie - mówi sędzia Krupa.

Tydzień Praw Dziecka potrwa do 24 listopada. Szczegółowy harmonogram wydarzeń można sprawdzić na stronie urzędu miasta - rodzina.szczecin.eu.
W rolę prawników wcielili się uczniowie szkół podstawowych.
Inscenizacja rozprawy była prowadzona przez Sędziego Sądu Rejonowego w Łobzie Arkadiusza Krupę.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty