Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
16 dni szkolenia: strzelanie, taktyka czy pierwsza pomoc - Wojska Obrony Terytorialnej organizują "Ferie z WOT-em", można się już zapisywać. To trzecia edycja akcji.
Szkolenie podstawowe, skierowane jest do pełnoletnich osób - mówi chorąży Przemysław Nadolski, oficer prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- To są już pełnoletni np. uczniowie ostatnich klas liceów, studenci, albo osoby po prostu zapracowane, które nie mają czasu w ciągu roku, a chcieliby. My ich zapraszamy, stwarzamy im taką możliwość i dajemy im taką szansę, że w ciągu 16 dni szkolą się u nas jako żołnierze - mówi Nadolski.

Podczas szkolenia uczą się podstaw żołnierskiego rzemiosła.

- Przede wszystkim strzelanie, taktyka, czyli po prostu umiejętność poruszania się w polu. Jako żołnierze poznają też elementy topografii. Oczywiście jest również WF, którego czasami ludziom trochę brakuje, więc każdy znajdzie coś dla siebie - mówi oficer prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szkolenie startuje 13 stycznia i potrwa do 28 stycznia. Zapisy przejmowane są w Wojskowych Centrach Rekrutacji, czyli w dawnych Wojskowych Komendach Uzupełnień. W Szczecinie takie centrum znajduje się przy ul. Kopernika.

Szkolenie odbywać się będzie w Trzebiatowie.
Szkolenie podstawowe, skierowane jest do pełnoletnich osób - mówi chorąży Przemysław Nadolski, ofcer prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Podczas szkolenia uczą się podstaw żołnierskiego rzemiosła.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty