Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie informuje, że wstrzymuje realizację świadczeń opieki zdrowotnej w trybie planowym. Powód? Przekroczenia limitu świadczeń finansowanych w ramach ryczałtu.
O sytuacji powiadomili nas słuchacze naszej audycji interwencyjnej "Czas reakcji", którym odwołano zaplanowane operacje, m.in. na oddziale neurochirurgii.

Jak czytamy w nadesłanym przez szpital oświadczeniu - od stycznia do końca października tegoroczny limit został przekroczony o ponad 5,7 mln zł i zapłacił za to sam szpital. Z kolei NFZ zapewnia, że płaci za wszystkie świadczenia, także za tak zwane nadwykonania - w tym roku było to już 116 mln zł.

W najgorszej sytuacji są pacjenci - komentowała specjalistka w zakresie prawa medycznego dr Dobrawa Biadun.

- Pacjenci są pomiędzy młotem a kowadłem i właściwie nie mają do kogo się zwrócić. Teraz nawet jeżeliby poszli do innej placówki i poprosili o taką opiekę, żeby te zabiegi czy operacje były wykonane w innej placówce, to wiadomo, że będą musieli się ustawić w tzw. kolejkę, która jest w tych innych placówkach i zablokują dostęp innym osobom - mówiła Biadun.

Jak informuje zachodniopomorski NFZ: "nie ma żadnych przyczyn po stronie Narodowego Funduszu Zdrowia, by zaplanowane operacje były odwoływane".

Szpital z kolei zapewnia, że odwołane operacje będą wykonane w przyszłym roku.
W najgorszej sytuacji są pacjenci - komentowała specjalistka w zakresie prawa medycznego dr Dobrawa Biadun.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty