Po raz kolejny w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie opłatkowe z kombatantami. Podczas uroczystości niektórym z uczestników wręczono odznaczenia państwowe.
Powinniśmy pamiętać o tych, którzy walczyli za naszą wolność - mówi wicewojewoda zachodniopomorski, Mateusz Wagemann. - Myślę, że państwo polskie musi swoim bohaterom dziękować. Także w taki symboliczny sposób. Temu właśnie służą te odznaczenia państwowe, która mają pokazać, że państwo pamięta o swoich obywatelach, o swoich bohaterach.
Nie robiliśmy tego wszystkiego dla odznaczeń, ale miło jest, jak przypomina się naszą historię - mówi Teresa Jasiunas ze stowarzyszenia Katyń w Szczecinie. - Przychodzimy, dlatego żeby zachować tradycję, żeby pamięć o naszych najbliższych, którzy odeszli, zachować. Żeby oni trwali, bo w oparciu o tradycję, budujemy naszą przyszłość.
To było drugie spotkanie z kombatantami, po wymuszonej epidemią przerwie. Uroczystości nie odbyły się w 2020 i 2021 roku.
Nie robiliśmy tego wszystkiego dla odznaczeń, ale miło jest, jak przypomina się naszą historię - mówi Teresa Jasiunas ze stowarzyszenia Katyń w Szczecinie. - Przychodzimy, dlatego żeby zachować tradycję, żeby pamięć o naszych najbliższych, którzy odeszli, zachować. Żeby oni trwali, bo w oparciu o tradycję, budujemy naszą przyszłość.
To było drugie spotkanie z kombatantami, po wymuszonej epidemią przerwie. Uroczystości nie odbyły się w 2020 i 2021 roku.
Powinniśmy pamiętać o tych, którzy walczyli za naszą wolność - mówi wicewojewoda zachodniopomorski, Mateusz Wagemann.

Radio Szczecin