W Szczecinie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych i ubogich.
Przy wspólnych stołach zasiadło ponad 400 osób. W wyjątkowej atmosferze nieznani sobie ludzie często bez adresu i dachu nad głową - podzieli się opłatkiem. Otrzymali również ciepłe posiłki i paczki żywnościowe.
Jak ktoś jest samotny, to mile tutaj spędzi czas - mówią uczestnicy.
- Jest w porządku, dzielimy się opłatkiem z ludźmi bezdomnymi. - Bardzo przyjemnie, bo się spotkamy ze wszystkimi, co nie mają. Ja troszeczkę mam, ale życzę im wszystkiego najlepszego. - Takie imprezy są piękne. Ja jestem bardzo mile zaskoczona. Bardzo. - Spotkanie z bliskimi, jak ktoś nie ma rodziny. Ulga dla kieszeni i jakaś radocha - mówią uczestnicy.
- Jesteście wszyscy tu jako szczecinianie. Wielu z was ma adresy, ale świętować nie ma z kim. Wielu z was nawet adresu nie ma, ani dachu. Ale serce też chce świętować - mówi ksiądz arcybiskup Andrzej Duda, metropolita szczecińsko-kamieński.
Organizatorami Wigilii dla samotnych, bezdomnych i ubogich są m.in. Urząd Miasta Szczecin i Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Spotkanie odbyło się w hali Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Sowińskiego.
Jak ktoś jest samotny, to mile tutaj spędzi czas - mówią uczestnicy.
- Jest w porządku, dzielimy się opłatkiem z ludźmi bezdomnymi. - Bardzo przyjemnie, bo się spotkamy ze wszystkimi, co nie mają. Ja troszeczkę mam, ale życzę im wszystkiego najlepszego. - Takie imprezy są piękne. Ja jestem bardzo mile zaskoczona. Bardzo. - Spotkanie z bliskimi, jak ktoś nie ma rodziny. Ulga dla kieszeni i jakaś radocha - mówią uczestnicy.
- Jesteście wszyscy tu jako szczecinianie. Wielu z was ma adresy, ale świętować nie ma z kim. Wielu z was nawet adresu nie ma, ani dachu. Ale serce też chce świętować - mówi ksiądz arcybiskup Andrzej Duda, metropolita szczecińsko-kamieński.
Organizatorami Wigilii dla samotnych, bezdomnych i ubogich są m.in. Urząd Miasta Szczecin i Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Spotkanie odbyło się w hali Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Sowińskiego.

Radio Szczecin