Paczki dla najbardziej potrzebujących przekazał dziś szczeciński Caritas. Poza obdarowaniem osoby bezdomne, ubogie czy samotne mogły zjeść także ciepły posiłek. Przedświąteczne spotkanie odbyło się na placu przed Bazyliką Archikatedralną w Szczecinie.
- Opiekuję się bratem niepełnosprawnym. Korzystam z pomocy, bo jest potrzebna pomoc. Dziękuję wszystkim, którzy chcą w tym działać, którzy dają. To jest bardzo potrzebne. Czuje się, że ktoś interesuje się mną. Nie jestem taka sama. - Pan Bóg. Daje siłę. Jest taka Boża Opatrzność. Solidarność. - Zdrowia, miłości, szczęścia. - mówią obdarowani.
Tego typu spotkania, to ważny aspekt wspólnego spędzania Świąt - mówi ksiądz doktor Krzysztof Łuszczek.
Wigilia szczecińska jest jedną z większych w Polsce. Często to jest jedyne ich spotkanie świąteczne. Dlatego chcemy, żeby nie tylko coś zjedli, żeby trochę było im cieplej, ale też żeby mieli z kim porozmawiać.
Kolejna akcja szczecińskiego Caritas zaplanowana jest na wtorek 26 grudnia. To świąteczny obiad dla ubogich, który wydawany będzie w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.
Tego typu spotkania, to ważny aspekt wspólnego spędzania Świąt - mówi ksiądz doktor Krzysztof Łuszczek.
Wigilia szczecińska jest jedną z większych w Polsce. Często to jest jedyne ich spotkanie świąteczne. Dlatego chcemy, żeby nie tylko coś zjedli, żeby trochę było im cieplej, ale też żeby mieli z kim porozmawiać.
Kolejna akcja szczecińskiego Caritas zaplanowana jest na wtorek 26 grudnia. To świąteczny obiad dla ubogich, który wydawany będzie w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Radio Szczecin