Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zorganizowana grupa przestępcza stanie przed sądem. Odpowie za organizowanie nielegalnych gier hazardowych.
Szczecińska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiądzie 20 osób. Działali od 2013 roku na terenie całego kraju.

Część osób miała organizować lokale w których instalowano automaty. Później zastąpiły je komputery. Lokale w których urządzano gry funkcjonowały jako kafejki internetowe. Grupa przestępczą działalność prowadziła w ponad 200 lokalach na terenie całego kraju.

Sprawcy zawierali fikcyjne umowy cywilne, by ukryć dochody z gier. Zarobili w ten sposób 480 milionów złotych.

Śledczy ujawnili też dwa magazyny, w których znajdowały się między innymi automaty i komputery wykorzystywane do urządzania gier hazardowych.

Ośmiu oskarżonych trafiło do tymczasowego aresztu. Oskarżonym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty