Trwa ceremonia pogrzebowa ppłk Zbigniewa Piaseckiego w szczecińskiej katedrze. Po mszy świętej Powstaniec Warszawski spocznie na Cmentarzu Centralnym w kwaterze kombatanckiej.
Ppłk Piasecki ps. Czekolada brał udział w zrywie w dzielnicy Śródmieście Południe. Raz został ranny, a raz po tym jak zaciął mu się karabin opuścił stanowisko strzeleckie i kula trafiła jego kolegę. Miał wówczas 17 lat. Po nieudanym zrywie miał trafić do obozu w Rozenbergu, jednak udało mu się uciec z transportu.
Po wojnie przyjechał do Szczecina.
Po wojnie przyjechał do Szczecina.

Radio Szczecin