Tylko w ubiegłym roku z terenu miasta usunięto ponad 36 ton tego szkodliwego materiału. Program "Szczecin bez azbestu" jest realizowany od 2005 r.
W tym roku również akcja będzie kontynuowana. Mogą z niej skorzystać wszyscy mieszkańcy Szczecina, przedsiębiorcy, administratorzy nieruchomości oraz jednostki finansów publicznych, na których nieruchomościach wciąż jeszcze znajdują się elementy wykonane z azbestu, np. dachy.
W przypadku osób fizycznych program przewiduje bezpłatny demontaż i utylizację azbestu.
Inne podmioty mogą liczyć na bezpłatny odbiór już zdemontowanych elementów i ich utylizację.
Wnioski należy składać w Zakładzie Usług Komunalnych.
W przypadku osób fizycznych program przewiduje bezpłatny demontaż i utylizację azbestu.
Inne podmioty mogą liczyć na bezpłatny odbiór już zdemontowanych elementów i ich utylizację.
Wnioski należy składać w Zakładzie Usług Komunalnych.

Radio Szczecin