Można sobie zrobić selfie w afrykańskiej wiosce lub antycznej Europie. Tak jest w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Instytucja włączyła się w międzynarodową akcję #MuseumSelfieDay.
- Staram się każdego roku te zdjęcia sobie zrobić, bo to jest fajna pamiątka i zabawa, która zachęca do przychodzenia do muzeum. Pamiątka jest super. Mam wnuki pod opieką, są ferie, skorzystaliśmy z okazji przychodząc tu. Jest dużo eksponatów - mówią odwiedzający.
W gmachu przy Wałach Chrobrego tego dnia zawsze odwiedza nas więcej osób - mówi rzecznik prasowy szczecińskiego Muzeum Narodowego, Daniel Źródlewski. - Selfie z obiektem dzieła sztuki w muzeum gwarantuje podwójne piękno, bo na zdjęciu zawsze będą dwa piękna. Pierwszym pięknem będę ja jako obiekt i drugi - naturalne piękno sztuki, więc: piękno razy dwa.
Akcję wymyśliła brytyjska blogerka Mar Dixon. Od 2015 roku w trzecią środę stycznia muzea na całym świecie zachęcają do robienia zdjęć i "wrzucania ich" z #museumselfie.
- Staram się każdego roku te zdjęcia sobie zrobić, bo to jest fajna pamiątka i zabawa, która zachęca do przychodzenia do muzeum. Pamiątka jest super. Mam wnuki pod opieką, są ferie, skorzystaliśmy z okazji przychodząc tu. Jest dużo eksponatów - mówią odwiedzający.
W gmachu przy Wałach Chrobrego tego dnia zawsze odwiedza nas więcej osób - mówi rzecznik prasowy szczecińskiego Muzeum Narodowego, Daniel Źródlewski. - Selfie z obiektem dzieła sztuki w muzeum gwarantuje podwójne piękno, bo na zdjęciu zawsze będą dwa piękna. Pierwszym pięknem będę ja jako obiekt i drugi - naturalne piękno sztuki, więc: piękno razy dwa.
Akcję wymyśliła brytyjska blogerka Mar Dixon. Od 2015 roku w trzecią środę stycznia muzea na całym świecie zachęcają do robienia zdjęć i "wrzucania ich" z #museumselfie.
- Staram się każdego roku te zdjęcia sobie zrobić, bo to jest fajna pamiątka i zabawa, która zachęca do przychodzenia do muzeum... Pamiątka jest super. Mam wnuki pod opieką, są ferie, skorzystaliśmy z okazji przychodząc tu - mówiła jedna z odwiedzających.

Radio Szczecin