124 narządy przeszczepili w całym ubiegłym roku lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantacji.
Najwięcej było przeszczepień wątroby, bo aż 72 - mówi dr Samir Zeair, lekarz kierujący oddziałem chirurgii ogólnej i transplantacyjnej SPWSZ.
- Jesteśmy praktycznie drugim ośrodkiem w Polsce przeszczepiającym wątroby, nie tylko w liczbie. Jesteśmy na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o jakość i przeżywalność pacjentów - mówi Zeair.
Lekarze przeszczepili też 49 nerek, w tym dziewięć od żywych dawców. Przeszczepiono też trzy płuca.
Ze Szpitala Wojewódzkiego pochodziło też dziewięciu zmarłych dawców, którzy pomogli innym oddając swoje narządy.
- Jesteśmy praktycznie drugim ośrodkiem w Polsce przeszczepiającym wątroby, nie tylko w liczbie. Jesteśmy na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o jakość i przeżywalność pacjentów - mówi Zeair.
Lekarze przeszczepili też 49 nerek, w tym dziewięć od żywych dawców. Przeszczepiono też trzy płuca.
Ze Szpitala Wojewódzkiego pochodziło też dziewięciu zmarłych dawców, którzy pomogli innym oddając swoje narządy.

Radio Szczecin