Po raz 16. odbędzie się w Szczecinie bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, to w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Celem biegu jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cukrzycy. Dorośli będą mieć do pokonania dystans około 5 kilometrów. Dla dzieci przygotowano biegi na dystansach 100 i 500 metrów. Bieg rozpocznie się punktualnie o godzinie 12.00 - mówi Robert Abelite, koordynator szczecińskiego WOŚP.
- Startujemy na Łasztowni, czyli w tym sercu miasta czyli bieg wystartuje na Międzyodrzu. - mówi Abelite.
W biegu weźmie udział również marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
- Od kilku lat biorę udział w biegu “Policz się z cukrzycą”. Wszystkich w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zapraszam. Na pewno będę tam ja i będzie tam wiele uśmiechniętych, przyjaznych osób. - zaprasza Geblewicz.
To nie jedyne sportowe zmaganie. Po raz 14. odbędzie się akcja bicia rekordu w wiosłowaniu dla WOŚP. Próba bicia rekordu Polski odbędzie się w Centrum Handlowym Galaxy.
- Startujemy na Łasztowni, czyli w tym sercu miasta czyli bieg wystartuje na Międzyodrzu. - mówi Abelite.
W biegu weźmie udział również marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
- Od kilku lat biorę udział w biegu “Policz się z cukrzycą”. Wszystkich w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zapraszam. Na pewno będę tam ja i będzie tam wiele uśmiechniętych, przyjaznych osób. - zaprasza Geblewicz.
To nie jedyne sportowe zmaganie. Po raz 14. odbędzie się akcja bicia rekordu w wiosłowaniu dla WOŚP. Próba bicia rekordu Polski odbędzie się w Centrum Handlowym Galaxy.

Radio Szczecin