Centrum Solidarności Stocznia coraz prężniej działa jako instytucja i szykuje się na otwarcie świetlicy stoczniowej dla mieszkańców Szczecina i turystów - mówił, w audycji "Radio Szczecin na Wieczór", dr Sebastian Ligarski - dyrektor Centrum Solidarności "Stocznia".
17 grudnia Centrum wpuściło do budynku zwiedzających w ramach obchodów rocznicy Grudnia'70. Liczba odwiedzających nas pozytywnie zaskoczyła, mamy ambitne plany odnośnie przyszłości świetlicy - podkreślał Ligarski w Radiu Szczecin.
- Ma być to miejsce, które będzie przyciągać ludzi, powtarzać to będę jak mantrę. Ma zachęcać i być otwarte dla ludzi zarówno od strony lądu, jak i wody. Chcemy tam w przyszłości umieścić dwie główne wystawy, czyli tę dedykowaną historii Solidarności oraz wystawę poświęconą przemysłowi stoczniowemu. Takiej wystawy jeszcze w Szczecinie nie było - dodaje Ligarski.
Świetlica stoczniowa, przejęta przez Centrum to budynek, w którym 30 sierpnia 1980 roku strajkujący robotnicy podpisali Porozumienia Sierpniowe, co zakończyło strajki w Szczecinie.
- Ma być to miejsce, które będzie przyciągać ludzi, powtarzać to będę jak mantrę. Ma zachęcać i być otwarte dla ludzi zarówno od strony lądu, jak i wody. Chcemy tam w przyszłości umieścić dwie główne wystawy, czyli tę dedykowaną historii Solidarności oraz wystawę poświęconą przemysłowi stoczniowemu. Takiej wystawy jeszcze w Szczecinie nie było - dodaje Ligarski.
Świetlica stoczniowa, przejęta przez Centrum to budynek, w którym 30 sierpnia 1980 roku strajkujący robotnicy podpisali Porozumienia Sierpniowe, co zakończyło strajki w Szczecinie.

Radio Szczecin