Remont nitki wyjazdowej z centrum Trasy Zamkowej rozpocznie się w drugiej połowie roku - zapowiadają Szczecińskie Inwestycje Miejskie.
Inwestycja otrzymała dofinansowanie z rządowego Funduszu Polski Ład. Prac nie można jednak rozpocząć - trzeba najpierw zaktualizować dokumentację projektową.
Ta była wykonana kilka lat temu przy okazji remontu nitki wjazdowej - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas reakcji", rzecznik spółki Piotr Zieliński.
- Przygotowujemy się w zakresie przetargu, jego dokumentacji. Gdzieś pewnie w drugiej połowie roku przetarg na wyłonienie wykonawcy powinien zostać opublikowany. Na przełomie tego roku i kolejnego te prace powinny się rozpoczynać - podkreślał Zieliński.
Nitka wyjazdowa jest w coraz gorszym stanie, sporo nowych ubytków w jezdni pojawiło się w po ostatnich mrozach.
Miasto szacuje, że gruntowny remont będzie kosztować około 65 mln zł, 30 mln to rządowe dofinansowanie.
Ta była wykonana kilka lat temu przy okazji remontu nitki wjazdowej - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas reakcji", rzecznik spółki Piotr Zieliński.
- Przygotowujemy się w zakresie przetargu, jego dokumentacji. Gdzieś pewnie w drugiej połowie roku przetarg na wyłonienie wykonawcy powinien zostać opublikowany. Na przełomie tego roku i kolejnego te prace powinny się rozpoczynać - podkreślał Zieliński.
Nitka wyjazdowa jest w coraz gorszym stanie, sporo nowych ubytków w jezdni pojawiło się w po ostatnich mrozach.
Miasto szacuje, że gruntowny remont będzie kosztować około 65 mln zł, 30 mln to rządowe dofinansowanie.

Radio Szczecin