Radykalne zmiany w szkolnictwie są planowane przez nową większość sejmową. Goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór" zastanawiali się, czy szkoła jest miejscem przyjaznym uczniom i jakie kroki można podjąć by młodzi czuli się w niej bezpiecznie.
Nauczycielka, Maria Serafinowicz zaznaczyła jak ważne jest, by każdy uczeń mógł się realizować w środowisku szkolnym. - Szkoła jest instytucją, przez którą przechodzi każdy, w której powinno być miejsce dla każdego, w którym każdy się czuje na miejscu i bezpiecznie - mówiła Serafinowicz.
Jak wskazała Monika Pacyfka-Tichy z Fundacji Lambda Polska, problemem systemu szkolnego jest ogrom biurokracji, który utrudnia pracę nauczycieli z "pasją". - Osoby, które są wewnątrz tego systemu i mają tą siłę wewnętrzną, misję, powołanie do tego, żeby system czynić ludzkim, zanim się wypalą zawodowo, to one rozgarniają ten system i tworzą przestrzeń dla ludzi - powiedziała Pacyfka-Tichy.
Wojtek Szumiło, koordynator regionalny fundacji GrowSpace przedstawił Ranking Szkół Przyjaznych społeczności LGBTQ+ i wyjaśnił, że jego funkcją jest ułatwienie wyboru przyjaznej szkoły. - Naszym podstawowym celem jest to, żeby młoda osoba, która kończy szkołę podstawową, wychodzi z ósmej klasy, chce wybrać dla siebie bezpieczną szkołę, w której będzie mogła liczyć na wsparcie - tłumaczył Szumiło.
Inicjatywę Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ swoim patronatem objęli minister ds. równości Katarzyna Kotula, Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Rzecznik Praw Dziecka.
Jak wskazała Monika Pacyfka-Tichy z Fundacji Lambda Polska, problemem systemu szkolnego jest ogrom biurokracji, który utrudnia pracę nauczycieli z "pasją". - Osoby, które są wewnątrz tego systemu i mają tą siłę wewnętrzną, misję, powołanie do tego, żeby system czynić ludzkim, zanim się wypalą zawodowo, to one rozgarniają ten system i tworzą przestrzeń dla ludzi - powiedziała Pacyfka-Tichy.
Wojtek Szumiło, koordynator regionalny fundacji GrowSpace przedstawił Ranking Szkół Przyjaznych społeczności LGBTQ+ i wyjaśnił, że jego funkcją jest ułatwienie wyboru przyjaznej szkoły. - Naszym podstawowym celem jest to, żeby młoda osoba, która kończy szkołę podstawową, wychodzi z ósmej klasy, chce wybrać dla siebie bezpieczną szkołę, w której będzie mogła liczyć na wsparcie - tłumaczył Szumiło.
Inicjatywę Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ swoim patronatem objęli minister ds. równości Katarzyna Kotula, Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Rzecznik Praw Dziecka.

Radio Szczecin