Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Droga krajowa nr 10 w naszym regionie została zablokowana. Na trasy wyjechały ciągniki rolnicze. To w ramach ogólnopolskiego protestu.
Godz.17.00
Jedynym miejscem, w którym rolnicy jeszcze protestują, to S3, która dalej jest zablokowana między Pyrzycami i Gorzowem Wielkopolskim. Objazd wytyczony jest przez DW 151 i 152. Uważajmy jeszcze na kolumny pojazdów, które mogą wracać jeszcze z protestu.

Godz. 16.00
Rolnicy dalej blokują drogę S3 między Pyrzycami a Myśliborzem, ruch w stronę Myśliborza jest niemożliwy, objazd wyznaczono przez drogi wojewódzkie 122 i 121. Protest rolników da się we znaki również w Stargardzie, tam protestujący wjeżdżają już do centrum miasta od wschodniej strony, z miejscowości Strachocin i Kiczarowo. Kolejka traktorów stoi również na krajowej "10" w miejscowości Trzebień w stronę Recza.

Godz. 14.00
Około 150 rolników zablokowało swoimi maszynami rondo w Parłówku. To w ramch ogólnopolskiego protestu, do którego przyłączyli się farmerzy z powiatu kamieńskiego.

Traktory zablokowały rondo przy zjeździe z S3, tym samym uniemożliwiając ruch drogami wojewódzkimi 107 w stronę Kamienia Pomorskiego i 108 w kierunku Golczewa. O czym mówi Sylwester Kubiak, współorganizator protestu.

- Blokujemy rondo na Parłówku. Jest bardzo dużo traktorów, około 70-80 maszyn. Kierowcy dobrze reagują, wspierają nas, pokazują łapki przez samochód. Co jakiś czas te auta po prostu będziemy przepuszczali. Nie będą oni stali bardzo długo. Jak się nic nie zmieni i następnym razem to już zablokujemy S3 z Troszyna do Wolina - mówi Kubiak.

Protest rolników potrwa do 16.

Godz. 13.00
Blisko 150 ciągników blokuje drogę krajową nr 10. Korek o długości kilkunastu kilometrów ciągnie się w obu kierunkach. To efekt dwóch blokad wprowadzonych jednocześnie w obu kierunkach - od strony Krąpieli i Suchania. Policja wprowadziła objazdy, jednak cześć kierowców utknęła na trasie.

Blokada DK10 potrwać ma do godziny 14. Rolnicy przypominają, że protest ma rotacyjny charakter. Z tego powodu można spodziewać się kolejnych utrudnień przez najbliższy miesiąc.

Godz. 11.00
Protest rozpoczął się około godziny 10:30. Z Krąpieli wyjechała kolumna ponad stu ciągników. Maszyny zablokują newralgiczne krzyżówkę krajowej dziesiątki do Barzkowic i Żukowa, na wysokości stacji paliw. Blokada ma potrwać do godziny 14.

Rolnicze postulaty są niezmienne: uszczelnienie granicy i ograniczenie importu płodów rolnych oraz nieprzetworzonej żywności z Ukrainy, a także rezygnacja z europejskiego Zielonego Ładu.

Na czas protestu policja wyznaczyła objazdy. Jadący "dziesiątką" od strony Stargardu kierowani są przez Marianowo i dalej w kierunku Dobrzan i Suchania. Objazd blokady wchodzi w Chociwlu wyznaczono na Nowogard, drogą wojewódzką nr 144. Policja ustawiła patrole w taki sposób, by uniknąć korków przed punktami rolniczych blokad.

Problemy są również na drogach powiatu kamieńskiego oraz na krajowej drodze 20, w rejonie Węgorzyna. Protest ma potrwać do godziny 16.
Relacja Marka Synowieckiego.
Relacja Marka Synowieckiego z godz. 13.
Relacja Marcina Kokolusa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty