Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Teatr Współczesny w Szczecinie
Fot. Teatr Współczesny w Szczecinie
Wielbiciele talentu, znajomi, przyjaciele i rodzina towarzyszyli w ostatniej drodze aktorowi i śpiewakowi Wiesławowi Orłowskiemu. W piątek na Cmentarzu Centralnym odbył się jego pogrzeb.
Wiesiu - tak wszyscy nazywali aktora - związany był z niemal wszystkimi scenami w Szczecinie - Teatrem Współczesnym, Polskim, Operą na Zamku, Teatrem Krypta i Willą Lentza. Wystąpił w ponad 100 rolach teatralnych.

- Bardzo nam Ciebie brakuje - mówił dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego Jakub Skrzywanek. - O niczym innym nie słyszę w teatrze od poniedziałku, jak o tym, jak wszyscy bardzo cię kochali. Wierzę, że to wiedziałeś. Dzisiaj tylko jedna linijka mi przychodzi do głowy i wolałbym, żebyś usłyszał ją na scenie, nie tu. Dziś pękło cne serce. Dobranoc, mój książę.

Możemy Ciebie zastąpić na scenie, ale nie w życiu - mówił podczas pogrzebu Konrad Pawicki, aktor Współczesnego. - Jedynym lekarstwem, jakie nam pozostaje, żeby sobie poradzić z tym, to jest wdzięczność. A więc dziękujemy Wiesiu, że byłeś z nami tyle lat. Za Twój atomowy głos, za Twój wulkaniczny temperament, sceniczny i życiowy, za tę gotowość na wszelkie najdziwniejsze eksperymenty sceniczne.

Wiesław Orłowski grał ostatnio w najgłośniejszych spektaklach Współczesnego - w „Odlocie" Anny Augustynowicz, gdzie stworzył kreację Staruszka z Orderami czy „Spartakusie…" Jakuba Skrzywanka, gdzie wcielił się w postać jednego z młodocianych pacjentów szpitala psychiatrycznego.
- Bardzo nam Ciebie brakuje - mówił dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego Jakub Skrzywanek.
Możemy Ciebie zastąpić na scenie, ale nie w życiu - mówił podczas pogrzebu Konrad Pawicki, aktor Współczesnego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty