Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Eventy, dodatkowa przestrzeń czy współpraca z galeriami handlowymi. Szczecinianie dzielili się swoimi pomysłami na przyszłość kina Pionier. W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej Promedia w Szczecinie odbyły się dziś konsultacje społeczne
- Festiwal filmowy w Gdyni wykorzystuje przestrzenie w galeriach handlowych i tam odbywają się spotkania z twórcami filmu, z reżyserami, z aktorami, i wtedy więcej osób może wziąć udział w takiej dyskusji i bardzo mi tego brakuje w Szczecinie. - Jedynym rozwiązaniem jest to, żeby rzeczywiście Kino Pionier otworzyć bardzo szeroko jako miejsce kultury. Kino, eventy różnego rodzaju i też nie tylko takie eventy, które się ograniczają do Szczecina. One muszą wychodzić daleko poza. - Ja sygnalizuję coś takiego, że jeżeli chcemy myśleć o tym obiekcie jako o czymś, co będzie realizowało potrzeby kulturowe, różnych środowisk i różnych pokoleń, to ta przestrzeń jest zdecydowanie za wąska. - mówili uczestnicy konsultacji.

W grudniu zeszłego roku firmę za 2 miliony złotych kupiło Miasto Szczecin. Kino Pionier jest jednym z najstarszych, nieprzerwanie działających kin na świecie.
W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej Promedia w Szczecinie odbyły się dziś konsultacje społeczne

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty