Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Wizyta w browarze, historia szczecińskich szkół czy spacer śladami literackich bohaterów - to wszystko podczas Dnia Przewodnika w Szczecinie.
W ramach święta wszyscy chętni mogli wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu miasta. Oprowadzanie rozpoczęło się o godzinie 11 na pl. Lotników.

- Plan jest ambitny: spacer wokół zabytków sakralnych Szczecina, Stare Miasto, świeżo wyremontowany pl. Zwycięstwa, dwa kościoły: garnizonowy i Najświętszego Serca... - Bierzemy udział w wycieczce do Morskiego Centrum Nauki. Już od jakiegoś czasu chcieliśmy się tam wybrać. - Tytuł mojej trasy to: "Szlakiem dawnych szczecińskich szkół". Zaczynam od średniowiecza, a kończę na początku II wojny światowej. Od 1263 roku, ale jeszcze wcześniej były szkoły parafialne - mówili zwiedzający.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego obchodzimy w tym roku po raz 11.
Relacja Karola Cieplińskiego [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty