Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Kardiomonitory, przenośne aparaty EKG i nowoczesne łóżka - takie sprzęty znalazły się w wyremontowanej ogólnej izbie przyjęć szpitala "Zdroje".
Zmodernizowano też część pomieszczeń psychiatrycznej izby przyjęć i poradni zdrowia psychicznego: dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych.

- Oddziały mieściły się do tej pory w jednej przestrzeni, teraz zostały rozdzielone - tłumaczy Małgorzata Czuchra, pielęgniarka koordynująca ogólną izbę przyjęć. - Jest teraz ładnie i elegancko. Pacjent będzie dopieszczony. Poprzednia izba nie miała odpowiednich sal. Takich jak teraz. Izolatka była robiona w czasie Covidu bardzo szybko tak, żeby można było izolować tych pacjentów. Teraz sale są monitorowane, mamy podgląd na każdego pacjenta, który jest podłączony do kardiomonitora.

Remont i nowa aparatura medyczna kosztowały 6 mln złotych, zostały sfinansowane ze środków unijnych. Do ogólnej liczby przyjęć w szpitalu "Zdroje" zgłasza się ponad 4 tysiące pacjentów rocznie. Do psychiatrycznej izby przyjęć - około 6,5 tysiąca.
- Oddziały mieściły się do tej pory w jednej przestrzeni, teraz zostały rozdzielone - tłumaczy Małgorzata Czuchra, pielęgniarka koordynująca ogólną izbę przyjęć.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty