Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczecińscy licealiści, w ramach olimpiady, stworzyli projekt "OczytaMy Szczecin". Powstał po to, aby wspierać czytelnictwo i lokalne, kameralne księgarnie.
Pod koniec grudnia do zamykającej się księgarni Fika, nastolatkowie zaprosili uznanego reportażystę Mariusza Szczygła. Dziś organizują kolejne spotkanie.

Do kawiarnio-księgarni "Pocztowa 19" przyjedzie Michał Rusinek - tłumacz, autor i sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej.

Chcemy, aby mieszkańcy znali te miejsca - przyznaje Adam Rogowski uczeń II LO w Szczecinie: - Ja - jak byłem mały - zawsze chodziłem z mamą do księgarni i zawsze zachwycało mnie to ile tam jest książek, jaka tam jest atmosfera. No i właśnie dlatego stwierdziliśmy, że małe księgarnie będą naprawdę miały potencjał, a my możemy je wspomóc.

To dla nas niezwykle ważne, że doceniają nas najmłodsi czytelnicy - przyznaje Monika Szymanik z księgarni "Pocztowa 19": - Ponieważ przestrzeń jest tak maleńka, to chcielibyśmy, żeby każdy miał możliwość zamienienia choć słowa i uzyskania autografu od Michała Rusinka. Będzie to w formie takiego właśnie luźnego spotkania. Bardzo bym sobie życzyła, żeby kolejka była taka jak w Tłusty Czwartek przed piekarnią. To będzie duża promocja dla kameralnych księgarń.

Spotkanie z Michałem Rusinkiem o godz. 18:00.
Chcemy, aby mieszkańcy znali te miejsca - przyznaje Adam Rogowski uczeń II LO w Szczecinie.
To dla nas niezwykle ważne, że doceniają nas najmłodsi czytelnicy - przyznaje Monika Szymanik z księgarni "Pocztowa 19".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty