Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Biskup Zbigniew Zieliński. Fot. www.youtube.com/Bazylika Archikatedralna pw. Św. Jakuba Apostoła
Biskup Zbigniew Zieliński. Fot. www.youtube.com/Bazylika Archikatedralna pw. Św. Jakuba Apostoła
Biskup Zbigniew Zieliński odprawił pierwszą mszę świętą w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Decyzją papieża Franciszka, został on administratorem apostolskim archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej po tym, jak rezygnację złożył dotychczasowy metropolita arcybiskup Andrzej Dzięga.
- Rozpoczynając tę posługę kieruję swoje zaproszenie do wszystkich stanowiących tę wspólnotę metropolitalnego Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego (...) świeckich, w tym zaangażowanych w życie tego miasta i regionu - kontynuował bp Zbigniew Zieliński. - Kieruję swoje zaproszenie także do tych, którzy są wobec Kościoła zdystansowani albo mogli być przez jego ludzi zgorszeni, doświadczyć bólu i cierpienia. Choć Kościół, a w nim biskup, wszędzie ma taką samą misję, staję do posługi w tym czasie, aby poznać i uczyć się tego, co tę archidiecezjalną wspólnotę stanowi.

Biskup Zbigniew Zieliński jest jednocześnie ordynariuszem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Administrator apostolski archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej sede vacante to urząd tymczasowy, do czasu wyboru nowego metropolity szczecińsko-kamieńskiego.

Jak podała w komunikacie Nuncjatura Apostolska, "decyzje związane z odejściem abp. Andrzeja Dzięgi z urzędu arcybiskupa metropolity szczecińsko-kamieńskiego zostały podjęte w następstwie dochodzenia prowadzonego z ramienia Stolicy Apostolskiej w sprawie zarządzania diecezją, a w szczególności zaniedbań, o których mowa w dokumencie papieskim Vos estis lux mundi", który opisuje procedury przeciwdziałania zjawisku przestępstw seksualnych w Kościele katolickim wobec osób małoletnich oraz bezbronnych.
- Rozpoczynając tę posługę kieruję swoje zaproszenie do wszystkich stanowiących tę wspólnotę metropolitalnego Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego (...) świeckich, w tym zaangażowanych w życie tego miasta i regionu - kontynuował bp Zbigniew Zieliński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty