Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"To szansa dla uczniów na dalszy rozwój" - podkreśla dyrektor szczecińskiego TME mgr inż. Beata Miętus podczas poniedziałkowego podpisania porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Elektryczno-Elektronicznych a Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej.
To szansa dla uczniów placówki na m.in. łatwiejszy dostęp do nowoczesnych technologii, dodatkowe warsztaty i praktyki z zakresu morskiej energetyki wiatrowej w placówkach w regionie.

- Cieszymy się, oznacza to dla nas zwiększenie możliwości z zakresu edukacji. - To na pewno podniesie nasze kwalifikacje zawodowe i pomoże nam wejść w trudny, zmieniający się rynek pracy. - Jest to przyszłość, pewne zagwarantowanie pracy. - Będziemy na praktykach, będziemy mieli możliwość zdobycia zawodu - mówią uczniowie szczecińskiego TME przy ul. Racibora w Szczecinie.

- To ważne dla nas wydarzenie z uwagi na to, że daje w przyszłości możliwość realizacji marzeń i rozwoju naszym uczniom, otworzenie kolejnej drogi rozwoju i daje możliwości zatrudnienia - dodała Beata Miętus, dyrektor Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie.

Morska energetyka wiatrowa jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków energetycznych na świecie.

Zdaniem ekspertów sektory morskiej i lądowej energetyki wiatrowej mogą zagwarantować prawie 200 tys. nowych miejsc pracy do 2040 roku. To ponad 450 mld złotych dodanych do polskiej gospodarki.
Relacja Krzysztofa Cichockiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty