Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
"Taniec jest dla nich terapią" - dzieci z niepełnosprawnościami zaprezentowały swoje umiejętności podczas wojewódzkiego konkursu "Magia Tańca".
To XVI edycja imprezy dla ośrodków, które pracują z osobami z dysfunkcjami. Art-terapia jest jednym z elementów edukacji w szkołach specjalnych.

Jak powiedzieli nam sami uczestnicy: gdy tańczą są szczęśliwi.

- Lubimy występować. Chodzimy na konkursy i jeździmy. - Tańczę, nawet chodzę na rękach. - Dla niektórych to jest stres, dla innych to jest łatwizna. W moim przypadku to była łatwizna. - Jak słucham muzyki to zaczynam tańczyć i wtedy jestem szczęśliwa - mówiły dzieci.

- Jest to okazja do tego, żeby pokazać twórczość młodzieży z niepełnosprawnością. Oprócz takich rzeczy związanych z koordynacją, liczą się też rzeczy związane z uspołecznianiem uczniów, przełamywaniem pewnych swoich barier, wyjściem do ludzi - mówi Paweł Bajer, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych numer 1 w Szczecinie.

W konkursie wzięło udział 10 zespołów z województwa zachodniopomorskiego. Impreza odbyła się w auli Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 przy ulicy Polickiej w Szczecinie.
Relacja Krzysztofa Cichockiego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty