Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Studenci szczecińskiej Politechniki Morskiej mają nowy parking dla rowerów, który jest pro-eko.
25 miejsc na jednoślady, stacja serwisowa na drobne usterki, a obok rower stacjonarny, dzięki któremu, za pomocą kabla naładujemy telefon... Oczywiście - trzeba pedałować.

- Fajnie, bo do tej pory musieliśmy trzymać w rowerowni na górze. - Przyda się, jak najbardziej. Zwłaszcza, że jest to między dwoma akademikami. - Jest ograniczona liczba miejsc na rowery, a studenci wolą jeździć rowerami. Ta pewno taniej. - Mieszkamy w akademikach, wygodnie wziąć rower i przejechać się jak jest ciepło, niż korzystać z komunikacji miejskiej czy wzywać taksówkę. - Wszystko działa, podłączyłem telefon, od razu zaczął się ładować. - To fajne rozwiązanie, zwłaszcza jak teraz będzie się robiło cieplej. Na wakacje, przyjść, posiedzieć, wystarczy mieć kabel i chęci - mówili.

Wiata oświetlana jest za pomocą energii słonecznej. Parking znajduje się przy ul. Starzyńskiego w Szczecinie - między akademikami Korab i Pasat.

Środki na budowę pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
- Mieszkamy w akademikach, wygodnie wziąć rower i przejechać się jak jest ciepło, niż korzystać z komunikacji miejskiej czy wzywać taksówkę. - Wszystko działa, podłączyłem telefon, od razu zaczął się ładować. - To fajne rozwiązanie, zwłaszcza jak teraz będzie się robiło cieplej. Na wakacje, przyjść, posiedzieć, wystarczy mieć kabel i chęci - mówili.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty