Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Parkingi podziemne, pełniące jednocześnie funkcję schronów - to jeden z pomysłów Zbigniewa Boguckiego na rozwiązanie problemów z parkowaniem samochodów w centrum miasta.
Kandydat na fotel prezydenta Szczecina wskazał jednocześnie, że w tej sprawie potrzebna jest ustawa sejmowa. Dodał, że znajduje się już ona na biurku marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

- Jestem głęboko przekonany, że ta ustawa - w takiej czy innej formule - musi być przegłosowana przez polski parlament. Potrzebne są takie rozwiązania dla samorządów, które będą zabezpieczały środki z budżetu państwa na budowę miejsc, mających podwójną funkcję - z jednej strony parkingów podziemnych, ale z drugiej strony schronów dla ludności. Dzisiaj to jest wyzwanie, przed którym stoi każda duża aglomeracja - przyznał Bogucki.

Kolejnym pomysłem Zbigniewa Boguckiego na zmiany ma być utworzenie miejskiej stacji paliw. Takie rozwiązanie obowiązuje już w Krakowie - powiedział kandydat na prezydenta Szczecina.

- Przedsiębiorstwa komunikacyjne, które hurtowo nabywają paliwo, mają swoje stacje paliw, nie tylko dla swojego taboru, ale również, w których mogą tankować mieszkańcy. Oczywiście, to jest kwestia nie tak łatwa, jednak, skoro w Krakowie mogli, to w Szczecinie wreszcie trzeba to zacząć... - dodał Bogucki.

Zdaniem Zbigniewa Boguckiego miejska stacja paliw mogłaby działać na terenie przy ulicy Klonowica.
- Dzisiaj to jest wyzwanie, przed którym stoi każda duża aglomeracja - przyznał Bogucki.
Takie rozwiązanie obowiązuje już w Krakowie - powiedział kandydat na prezydenta Szczecina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty