Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ponad 111 milionów euro trafi do powiatu polickiego i gmin w naszym regionie na rozwój Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
Pieniądze będą przeznaczone na 55 projektów, na przykład na zakup niskoemisyjnych autobusów, budowę tras rowerowych i centra usług społecznych.

Każda z gmin - niezależnie od wielkości - otrzyma część tego wielkiego tortu środków unijnych - podkreślał prezydent Szczecina Piotr Krzystek: - Te środki będą oczywiście służyły rozwojowi naszych samorządów i mieszkańcom. Myślę, że wiele problemów rozwiążemy. Dziś możemy powiedzieć śmiało, że polskie samorządy już niczym nie różnią się od miast tzw. starej Unii Europejskiej.

Prawie pół miliarda złotych trafi do samorządów na Pomorzu Zachodnim - zapewniał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz: - Wiem, że część projektów jest już rozpoczęta, nawet szeroko zaawansowana. Budowanie wspólnych strategii i koncepcji, a następnie realizacja projektów, które widzą się nawzajem i dążą do tego samego celu, to jest dla nas bardzo istotne - dodał Geblewicz.

Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego.
- Każda z gmin - niezależnie od wielkości - otrzyma część tego wielkiego tortu środków unijnych - podkreślał prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
- Prawie pół miliarda złotych trafi do samorządów na Pomorzu Zachodnim - zapewniał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty