Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
"Las Pełen Energii" posadzony w okolicach Czepina.
Urośnie za kilka lat dzięki wsparciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie, Zespołu Elektrowni Dolna Odra i Nadleśnictwa Gryfino.

- Osoba, która idzie ze szpadlem idzie do tyłu, a osoba, która sadzi idzie za mną. I osoba, która wtyka sadzonkę, stawia ją na środku, w międzyczasie nogą przesypuje - tłumaczy Grzegorz Maziarz, leśniczy z Leśnictwa Wełtyń.

- To jest dalsza część projektu "Las Pełen Energii", który prowadzimy od lat z PGE. Lasy Państwowe też mają taką akcję "Sadzimy". I to wszystko biorąc razem, zabraliśmy chętną do pracy młodzież, bo widać ten gwar nie wynika z niczego - mówi Daniel Pogorzelec, zastępca nadleśniczego - Nadleśnictwo Gryfino.

- Teren jest dosyć trudny, bo jest mocno ukorzeniony i zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieję, że dzieci sobie znakomicie poradzą. Są uczniowie z klas 5-8, będzie wszystko dobrze - mówi Magdalena Ptaszek, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie.

Młodzież Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie posadziła w piątek w sumie 3000 drzew szlachetnego gatunku, jakim jest dąb bezszypułkowy.
Relacja Adama Wosika.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty