Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Książki, zabawki, sprzęt sportowy, antyki - to wszystko można sprzedać, kupić albo zamienić - na szczecińskim Pogodnie trwa drugi w tym roku Pchli Targ.
Targ ma już swoich stałych bywalców. - Za każdym razem właściwie jestem. Tutaj jest niesamowity klimat, można spotkać fajnych ludzi. Porcelany jest trochę, gliny, książki. Paszteciki wegetariańskie z kapustą kiszoną i z pieczarkami. Czosnek niedźwiedzi to jest odmiana, którą można spożywać tylko od początku kwietnia do końca kwietnia. Hodujemy we własnym ogrodzie. To ma taki posmak cebulowy. Kupiliśmy chyba łopatki do ciasta. Naprawdę stare, bardzo fajne. Jakieś perełki z czasów wojny - mówią uczestnicy targu.

Udaje się ludziom zbyć rzeczy, których nie potrzebują w domu. Zbyć dla tych, którzy szukają różnych ciekawych przedmiotów i je tu znajdują - mówi Marian Adamowicz, przewodniczący Rady Osiedla Pogodno.

Podczas targu są zbierane pieniądze na leczenie chorego na dystrofię mięśniową Duchenne'a Adasia Orlika - mówi Alicja Orlik, mama chłopca. - Sprzedajemy ciasta od pań z Przęsocina. Na ten cel upiekły charytatywnie ciasto. Sprzedajemy wszystkie dary, jakie udało nam się do tej pory zebrać: książki, zabawki, świeczki, biżuterię, ubrania, wszystko co może się spieniężyć na zbiórkę dla Adasia.

Pchli Targ na Placu Waleriana Pawłowskiego potrwa do godziny 15.
Targ ma już swoich stałych bywalców.
Podczas targu są zbierane pieniądze na leczenie chorego na dystrofię mięśniową Duchenne'a Adasia Orlika - mówi Alicja Orlik, mama chłopca.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty