Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Koncerty, zabawa, ale i nauka! Już w sobotę staruje - po raz szósty - Szczecin Classic. To wiosenny festiwal muzyki klasycznej.
Pokazuje on, że muzyka - tak zwana klasyczna - jest dla każdego i że może być grana w każdym miejscu - mówi pomysłodawczyni Festiwalu prezeska Baltic Neopolis Orchestry Emilia Goch.

- Zawsze warto spędzać czas z muzyką klasyczną, a na majówkę, mimo powszechnej opinii, że wszyscy wyjeżdżają, to wielu szczecinian zostaje. My właśnie dla nich - po raz szósty - to przygotowujemy. Zawsze jest komplet publiczności na wszystkich wydarzeniach, także myślę, że ta misja się sprawdza - podkreśla Goch.

Program jest bogaty: - Podczas festiwalu wykonamy pięć głównych koncertów, które odbędą się w różnych miejscach w Szczecinie. Dodatkowo, będą wydarzenia majówkowe, dedykowane mieszkańcom, którzy albo będą przechodzić przez dane miejsce i natkną się na jakiś performance albo na wydarzenia, na które się zapiszą, jak relaksacja dla dzieci, czy joga z muzyką klasyczną w parku - dodaje Goch.

Pierwszy koncert zaplanowano na sobotę - odbędzie się w Polskim Radiu Szczecin, ostatni 3 maja w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
- Zawsze jest komplet publiczności na wszystkich wydarzeniach, także myślę, że ta misja się sprawdza - podkreśla Goch.
- Dodatkowo, będą wydarzenia majówkowe, dedykowane mieszkańcom, którzy albo będą przechodzić przez dane miejsce i natkną się na jakiś performance albo na wydarzenia, na które się zapiszą, jak relaksacja dla dzieci, czy joga z muzyką klasyczną w parku - dodaje Goch.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty