Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rolnicy znów będą blokować drogę S3 - teraz na na Węźle Pyrzyce, gdzie zaczęły się protesty.
Informują, że węzeł zostanie zablokowany na 24 godziny w czwartek o godz. 10 na odcinku od Węzła Gryfino do Węzła Myślibórz.

Rolnicy blokowali już Węzeł Pyrzyce od 9 lutego, a od 12 marca blokada trwała na Węźle Myślibórz. Burmistrz tego miasta nie wydał zgody na kontynuację blokady. Tę decyzję podtrzymały szczecińskie sądy - okręgowy i apelacyjny, i w piątek po południu ciągniki zjechały z drogi S3.

Rolnicy protestują przeciw napływowi produktów rolnych z Ukrainy, a także przeciw Zielonemu Ładowi. Oceniają, że rząd nie podejmuje żadnych konkretnych działań w tych sprawach ani nie prowadzi dialogu z rolnikami.

Protestujący zapewniają, że podczas 24-godzinnej blokady przepuszczane będą wszystkie służby, pojazdy uprzywilejowane, transporty ponadgabarytowe i medycy.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Brawo Rolnicy !!!! Precz z zielonym ładem i UE !!!!
Na Anarchię mojego poparcia NIE MA!! Do roku 2004 jezdzilicie Wladymircami MTZ Ursusami 330 i 360 a tylko najbogatsi mogli sobie pozwolić na Zetora. Dzisiaj was stać na Valtre Fendt Johnny Deere, Claas , Styer New Holland, Deutz Fahr których ceny zaczynają się od 1 mln zł Netto. Chcieliście kapitalistycznej gospodarki , ale żądacie socjalistycznego systemu osłonowego. Zacznijcie płacić ZUS na warunkach ogólnych a nie darmowe ubezpieczenie w KRUS dla całych rodzin, bo 250 zł na kwartał to nie da żadne koszty, tylko jałomużna za ktora otzymujecie ubezpieczenie zdrowotne wypadkowe i emerytalne!. . Wielu z was już dawno nie radzi sobie w biznesie rolnym , ale na siłe próbuje reanimować nie rentowne żle zarządzane gospodarstwo, ale winnego szuka w Unii Europejskiej i we władzach Centralnych. Najwyższa pora sprzedać ziemię lepszym gospodarzom a samemu iść na rentę emeryturę albo na etat do pracy !! Za komuny nie było żadnego wsparcia od państwa i rolnik był z problemami sam. Dzisiaj klęska nieurodzaju to niedobrze , klęska urodzaju to jeszcze gorzej, jak za sucho to źle jak za mokro to niedobrze. PO WEJSCIU do Unii Europejskiej branża rolnicza jako jedyna otrzymała największe wsparcie finasowe i organizacyjne .
@Art: Proponuję poczytać jakie ograniczenia nakładają obecnie przepisy unijne na rolników, w kogo rękach są centrale nasienne, jakiej jakości są nasiona, które kiełkują tylko raz i nie rodzą nowych nasion zdolnych do wykiełkowania, jakiej jakości są nawozy i za ile rolnik dostaje w skupie za swoje plony. Obecnie z przepisami unijnymi to już kozy bez rejestracji nie można posiadać. Niedługo każdej kurze trzeba będzie wyrabiać paszport. Nie ma już ursusów bo nasza polsko-języczna władza doprowadziła fabrykę Ursusa do upadku, Rolnik może kupić tylko zagraniczne maszyny na leasing za ogromne pieniądze i musi go spłacać. A rolnictwo to jedzenie dla całego społeczeństwa, więc trzeba ich wspierać, a nie wymyślać ograniczenia w celu wprowadzenia chorego zielonego ładu. PRECZ Z UE
ale zdajesz sobie sprawę, że to wszystko wynegocjował i uzgodnił z UE rząd PiS???
I pamiętasz, że Ursus padł też za czasów PiS oraz dzięki PiS?
To czemu WTEDY nie darłeś japy i nie protestowałeś??? Bo zapewne tak nie wypadało funkcjonariuszowi PiS ...
Ryczysz "precz z UE!"... Jeśli wiec tak bardzo ci ta UE przeszkadza, to Białoruś czy Rosja czekają i z otwartymi ramionami cię tam przyjmą! Choć przypuszczam, że niewykluczone, iż właśnie stamtąd możesz PiSać...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty