Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Miało być 5 tysięcy na zdrowie psychiczne najmłodszych, a wyszło ponad 80 tysięcy złotych
Taka kwota trafiła do Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej Szpitala "Zdroje". To w ramach akcji "Dbaj o Zdro(w)je", zorganizowanej przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Dla Hanny Jaruzel, Martyny Kawiak, Malwiny Krajewskiej, Mai Połubok i Zuzanny Wasylik - to zatrważające statystki były motorem napędowym do działania - tłumaczy Martyna Kawiak: - Chcieliśmy się tym zająć, ponieważ na około 300 dzieci żyjących w województwie zachodniopomorskim jakieś 33 tys. potrzebowałoby pomocy, a w naszym województwie jest tylko 6 poradni. Jeśli chodzi o wzrost liczby samobójstw, to jest on wciąż ogromny...

Zebrane środki pomogą w dalszej pracy oddziału na rzecz najmłodszych - wyjaśnia lekarz kierujący oddziałem Psychiatrii Dziecięcej, Małgorzata Wyrębska-Rozpara: - To jest jeszcze dogoterapia, szukamy także hortiterapeuty. Zajęcia teatralne mamy, mamy muzykoterapię... Pieniądze nie są jednak nieskończone. Te pieniądze przeznaczone więc zostaną także na kontynuację wielu zajęć.

A uczennice nie zwalniają tempa. Właśnie ruszyły z kampanią społeczną "System się wali - życie na szali". W Szczecinie mają pojawić się bilbordy z grafikami, które mają na celu przypomnieć, jak ważna jest opieka psychiatryczna nad dziećmi i że wciąż brakuje środków na leczenie.
Dla Hanny Jaruzel, Martyny Kawiak, Malwiny Krajewskiej, Mai Połubok i Zuzanny Wasylik - to zatrważające statystki były motorem napędowym do działania - tłumaczy Martyna Kawiak.
Zebrane środki pomogą w dalszej pracy oddziału na rzecz najmłodszych - wyjaśnia lekarz kierujący oddziałem Psychiatrii Dziecięcej, Małgorzata Wyrębska-Rozpara.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty