Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Sylwia Fabiańczyk-Makuch. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Sylwia Fabiańczyk-Makuch. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Połączenie klasyki i nowoczesności - to sposób na przyciągnięcie słuchaczy na koncerty chóralne. O recepcie na zdobycie jak największej liczby odbiorców mówiła na naszej antenie dyrygentka Chóru Politechniki Morskiej, który dostał wczoraj Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin.
Wyróżnienie trafiło do zespołu za innowacyjne pomysły w dziedzinie kultury. Jednym z nich jest projekt "Wspólne brzmienia", czyli specjalne koncerty zespołu z popularnymi muzykami. Już teraz chór pracuje nad kolejną odsłoną tego programu.

- Z Tomkiem Organkiem i z jego zespołem zagraliśmy ostatni koncert dwa lata temu. Okazał się hitem i muzycy zaprosili nas do trasy koncertowej. Koncertowaliśmy w Warszawie, w Bielsku-Białej, w wielu miejscach... W tym roku ponownie wystąpimy w Szczecinie podczas The Tall Ship Races. To współpraca z Filharmonią w Szczecinie będzie nam bardzo miło powiedzieć, że w tym roku wystąpimy z Leszkiem Możdżerem - zapowiedziała w "Rozmowie pod Krawatem" Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Wśród nowości przygotowanych przez chór są też prawykonania specjalnie napisanych dla zespołu utworów. Każde takie napisane dla nas dzieło jest wyjątkowym przeżyciem - podkreślała Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

- To są dzieła w które mogę tchnąć nowe życie... Jest tu Marek Jasiński, Janusz Stalmierski, Ania Rocławska-Musiałczyk, Miłosz Bembinow. Jest również jeden utwór, którego prawdziwa premiera nastąpi w Pekinie, w Chinach - już niedługo, bo za dwa miesiące, w potężnej sali... - zapowiada Fabiańczyk-Makuch.

Sylwia Fabiańczyk-Makuch przyznała dziś, że jest to jedna z ważniejszych dla nich nagród, bo "od swoich": - Bardzo to miłe być docenionym przez własne miasto, że te nasze działania zostały zauważone. To pokazuje, że to co tworzymy - nie po raz pierwszy - cieszy się popularnością wśród naszej kochanej publiczności, ale też uznaniem prezydenta Szczecina i Rady Kultury naszego miasta...

Koncert odbędzie się 8 listopada w Filharmonii w Szczecinie.
- Z Tomkiem Organkiem i z jego zespołem zagraliśmy ostatni koncert dwa lata temu. Okazał się hitem i muzycy zaprosili nas do trasy koncertowej. Koncertowaliśmy w Warszawie, w Bielsku-Białej, w wielu miejscach... W tym roku ponownie wystąpimy w Szczecinie podczas The Tall Ship Races. To współpraca z Filharmonią w Szczecinie będzie nam bardzo miło powiedzieć, że w tym roku wystąpimy z Leszkiem Możdżerem - zapowiedziała w "Rozmowie pod krawatem" Sylwia Fabiańczyk-Makuch.
Każde takie napisane dla nas dzieło jest wyjątkowym przeżyciem - podkreślała Sylwia Fabiańczyk-Makuch.
Sylwia Fabiańczyk-Makuch przyznała dziś, że jest to jedna z ważniejszych dla nich nagród, bo "od swoich": - Bardzo to miłe być docenionym przez własne miasto, że te nasze działania zostały zauważone.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty