Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Poprzednia ekipa rządząca zostawiła w opłakanym stanie zakłady chemiczne w Policach - mówił dziś w kawiarence Politycznej poseł Koalicji Obywatelskiej Artur Łącki. Polityk dodał, że podczas jutrzejszego posiedzenia Zachodniopomorskiego zespołu Parlamentarnego posłowie będą stawiali pytania dotyczące stanu finansów firmy.
- Chcieli się dowiedzieć jaki pomysł ma zarząd nowy grupy Azoty, żeby wyciągnąć zakłady ze spirali zadłużenia. Sytuacja jest na prawdę niewesoła. Poprzednicy zostawili w opłakanym stanie zakłady azotowe i Police - mówi Łącki.

Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że zadłużenie Zakładów w Policach spowodowane jest przez wiele czynników.- Sytuacja przemysłu chemicznego w całej Europie jest niezwykle trudna, ze względu na zniesienie ceł na nawozy. Dochodzi do tego trzykrotny wzrost cen surowców energetycznych, a cały przemysł europejski energochłonny ma wielkie problemy.

Straty finansowe Grupy Azoty to trzy miliardy a Zakładów Chemicznych Police miliard złotych.
- Chcieli się dowiedzieć jaki pomysł ma zarząd nowy grupy Azoty, żeby wyciągnąć zakłady ze spirali zadłużenia. Sytuacja jest na prawdę niewesoła. Poprzednicy zostawili w opłakanym stanie zakłady azotowe i Police.
Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że zadłużenie Zakładów w Policach spowodowane jest przez wiele czynników.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty