Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. SPWSZ w Szczecinie
Fot. SPWSZ w Szczecinie
Lądowisko w szpitalu przy Arkońskiej już działa. Pierwszy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądował tam we wtorek rano.
Płyta lądowiska znajduje się na piątym piętrze nowego budynku oddziałów zakaźnych.

- Cała infrastruktura jest skonstruowana tak, aby jak najszybciej przetransportować pacjenta do szpitala - mówił jeszcze w trakcie budowy Michał Peszko z firmy Warbud. - Pacjent będzie sprowadzany platformą, która bezpośrednio wyjeżdża na płytę ścieżką pacjenta do kolejnego dźwigu i naszego SOR-u na terenie szpitala.

Budynek oddziałów zakaźnych został oficjalnie otwarty w połowie marca.
Inwestycja wraz z wyposażeniem kosztowała prawie 98 mln złotych, z czego blisko 83 mln zł to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, prawie 9,8 mln zł pochodziło z budżetu państwa, 3 mln zł przeznaczył zarząd województwa zachodniopomorskiego, a wkład własny szpitala wyniósł prawie 2,3 mln zł. W tej kwocie znalazł się również zakup robota operacyjnego da Vinci za 15 mln zł.
- Cała infrastruktura jest skonstruowana tak, aby jak najszybciej przetransportować pacjenta do szpitala - mówił jeszcze w trakcie budowy Michał Peszko z firmy Warbud.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty