Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Straż Graniczna w Szczecinie uczy młodzież obronności i zachęca do służby. Tak było podczas VII Zjazdu Klas Mundurowych na Uniwersytecie Szczecińskim przy ulicy Krakowskiej.
W trakcie pokazów i wykładów uczniowie klas mundurowych z naszego regionu mieli szansę zaczerpnąć wiedzy od profesjonalistów i dowiedzieć się m.in. jak reagować w przypadku naruszenia bezpieczeństwa kraju.

- Takie spotkania są bardzo potrzebne. Można się wiele rzeczy dowiedzieć, których nie mamy możliwości w jednostkach bliżej naszej szkoły. - Uczy nas co wolno robić na lotniskach, a czego nie. - Jak na przykład podchodzą do jakiejś ładunków, które są podejrzane, jakieś ładunki wybuchowe i w ogóle. - Wiążę swoją przyszłość z mundurem i czuje się dumna nosząc go - mówią uczniowie.

- Dzielimy się dość powszechną wiedzą dotyczącą funkcjonowania Straży Granicznej, bo przecież jesteśmy formacją wielowątkową, wielkoformatową. To służba nad wyraz interesująca. Tych przestrzeni, działań, kompetencji, które kształcimy w trakcie służby, jest bardzo dużo. Od logistyka po specjalistów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu lotniczym. Zależy nam na tym, żeby uzupełniać swoje szeregi - mówi pułkownik Zbigniew Pałka, komendant placówki Straży Granicznej w Szczecinie.

W spotkaniach wzięło udział 150 uczniów i nauczycieli z Pomorza Zachodniego.
Relacja Krzysztofa Cichockiego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty