Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jak rozładować korki w miastach, generowane przez dostawy cargo, jakie innowacje w logistyce miejskiej pojawią się niebawem i czy sztuczna inteligencja będzie wkrótce dostarczać nam przesyłki? To niektóre z tematów międzynarodowej konferencji Green Cities, która odbywa się w Szczecinie.
Jak mówi prof. Stanisław Iwan - dziekan wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie - są podejmowane pewne próby, by do roznoszenia paczek zatrudnić drony. Nie wszędzie można jednak zastosować takie rozwiązanie.

- Znacznie szybciej mogą pojawić się rozwiązania, które będą jeździły po naszych drogach. Takie mobilne maszyny paczkowe. Słyszałem, że podobno już niektórzy deweloperzy, budując budynki wielorodzinne, zaczęli przewidywać skrzynki na paczki - mówi Iwan.

Międzynarodowa Konferencja Green Cities organizowana jest przez Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Politechniki Morskiej, pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Jak mówi prof. Stanisław Iwan - dziekan wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie - są podejmowane pewne próby, by do roznoszenia paczek zatrudnić drony.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty