Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Wokalny VOICE and VILLAS 2024 rozstrzygnięty. Międzynarodowe jury przyznało w sobotę wieczorem nagrody młodym śpiewakom operowym.
Do finału przeszło 25 wokalistów między innymi z Polski i Chin. Międzynarodowemu jury przewodniczył wybitny śpiewak operowy Wiesław Ochman.

Konkurs wygrała Monika Radecka - studentka katowickiej uczelni muzycznej, która oprócz nagrody głównej, dostała szansę na debiut w Teatrze Wielkim w Łodzi i nie kryła swojej radości. - W ostatnim czasie dużo jeżdżę po konkursach i sprawia mi to ogromną przyjemność. Jestem przeszczęśliwa z nagrody od dyrektora Niesiołowskiego. Jestem w szoku i nie wiem, co powiedzie. Pierwszy raz otrzymałam taką nagrodę. Jest to niezwykły zaszczyt i właśnie omawialiśmy z dyrektorem możliwe szanse na przyszły sezon - powiedziała Radecka.

Celem konkursu jest między innymi: umożliwienie młodym śpiewakom rozwoju osobowości artystycznej oraz kształtowanie muzycznych i artystycznych upodobań.
Konkurs wygrała Monika Radecka - studentka katowickiej uczelni muzycznej, która oprócz nagrody głównej, dostała szansę na debiut w Teatrze Wielkim w Łodzi i nie kryła swojej radości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty