Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Jan Paweł II w Szczecinie, czerwiec 1987 rok. Fot. Archiwum kościelne
Jan Paweł II w Szczecinie, czerwiec 1987 rok. Fot. Archiwum kościelne
Modlitewne czuwanie przy figurze papieża Polaka na Jasnych Błoniach - w taki sposób Szczecin uczci 37. rocznicę wizyty Jana Pawła II w stolicy Pomorza Zachodniego.
To była trzecia pielgrzymka do Polski i pierwsza i jedyna wizyta Ojca Świętego w Szczecinie.

- To kolejna okazja, aby wyrazić Bogu dziękczynienie za pontyfikat papieża Polaka i za jego pobyt w naszym mieście, a także za słowo, które skierował na Jasnych Błoniach do małżeństw, do rodzin, a także za słowo, które skierował do powołanych w szczecińskiej katedrze - mówi ks. dr Krzysztof Łuszczek.

Papież najpierw odprawił mszę św. na Jasnych Błoniach, gdzie mówił o rodzinie. Potem wmurował kamień węgielny pod budowę seminarium, a następnie spotkał się z duchowieństwem, klerykami, siostrami zakonnymi i członkami instytutów świeckich w Bazylice Katedralnej.

We wtorek o 20.30 modlitewne czuwanie na Jasnych Błoniach przy pomniku papieża św. Jana Pawła II. - Wspólną modlitwą pragniemy wyrazić Bogu dziękczynienie za obecność św. Jana Pawła II na szczecińskiej ziemi i prosić o jego wstawiennictwo w naszych potrzebach - dodał ks. dr Łuszczek.

Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 roku.

Szczecin był piątym miastem na drodze 3. pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Pomiędzy 8, a 14 czerwca papież odwiedził także Warszawę, Lublin, Tarnów, Kraków, Gdynię, Gdańsk, Częstochowę i Łódź.

11 czerwca 1987 roku Jan Paweł II przyleciał do Goleniowa, następnie helikopterem na lotnisko w Dąbiu, skąd przesiadł się do Papamobile i ruszył w kierunku Jasnych Błoni. Przed południem, w obecności - według różnych danych - od 500 do 700 tys. wiernych Ojciec Święty koncelebrował mszę świętą, podczas której ukoronował figurę Matki Boskiej Fatimskiej.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty