Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Strona niemiecka wyraziła ubolewanie z powodu incydentu, do jakiego doszło 14 czerwca w Osinowie Dolnym. Niemiecka policja pozostawiła tam pięcioosobową rodzinę Afgańczyków, której odmówiono wjazdu do Niemiec.
Prezydent Prezydium Policji Federalnej Niemiec Dieter Romann zapewnił, w rozmowie z Komendantem Głównym SG generałem dywizji Robertem Baganem, że taka sytuacja nie ma prawa się powtórzyć.
- Szefowie obu służb potwierdzili, że działania funkcjonariuszy niemieckiej policji nie odpowiadały przyjętym procedurom związanym z przyjmowaniem i przekazywaniem osób przez kraje sąsiednie. Sytuacja miała charakter incydentalny. Prezydent policji federalnej zapewnił, że wszyscy kierownicy podległych mu jednostek zostali pouczeni o tym, że takie postępowanie nie ma prawa się powtórzyć - powiedział rzecznik prasowy Straży Granicznej Andrzej Juźwiak.

Juźwiak poinformował, że polska Straż Graniczna i Policja Federalna Niemiec będą współpracowały nad rozwiązaniami w obszarze wzajemnej komunikacji.

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak udaje się w najbliższy piątek do Berlina. Będzie rozmawiał na temat zdarzenia na granicy z niemieckim szefem spraw wewnętrznych.
- Prezydent policji federalnej zapewnił, że wszyscy kierownicy podległych mu jednostek zostali pouczeni o tym, że takie postępowanie nie ma prawa się powtórzyć - powiedział rzecznik prasowy Straży Granicznej Andrzej Juźwiak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty