Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Szczecinianie obchodzili dziś Święto Muzyki. Ulicami miasta przeszedł pochód prowadzony przez orkiestrę i tancerzy.
O godzinie 19 rozpoczął się także koncert w szczecińskiej filharmonii podczas którego zabrzmią Carmina Burana Carla Orffa.

- Prowadzimy korowód. Za chwilę pojawią się szkoły tańca, pojawią się chóry po drodze. Będzie to na zasadzie takich stacji. Dochodzimy, zatrzymujemy się, prezentują się ludzie, którzy coś przygotowali i wszyscy finalnie dochodzimy do filharmonii - mówi Krzysztof Malicki z orkiestry Red Swing Low Gryfice.

- Ja gram na trąbce, wszyscy gramy tutaj na instrumentach dętych i na przykład mamy instrumenty i drewniane i blaszane, perkusyjne w sumie też. Będziemy grali utwory marszowe. - Mój transparent ma treść "muzyka łączy" po hiszpańsku, mamy tutaj w różnych językach. Dlatego, że muzyka łączy ponad podziałami. - Przyszłyśmy, ponieważ jesteśmy na wolontariacie w filharmonii i jesteśmy aktywnymi uczestniczkami - mówią uczestnicy pochodu.

Święto Muzyki obchodzone jest na całym świecie od 1981 roku z inicjatywy Marcela Landowskiego - francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia.
Relacja Karola Cieplińskiego.
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty