Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

fot. Hanna Głuch
fot. Hanna Głuch
Marek Stelar, Leszek Herman, Sylwia Trojanowska, Inga Iwasiów i Marcin Grzelak - to tylko niewielka część autorów, których opowiadania znajdą się we wspólnej antologii, która ukaże się we wrześniu.
Autorzy, księgarze, wydawcy i dziennikarze wspólnie stworzyli grupę Szczecińska Klika Literacka. Razem promują działania wokół ukazujących się w naszym mieście książek.

Jednym z nich jest właśnie wspólny zbiór opowiadań. Krótkie historie napisało 14 autorów.

Całość zilustrował Wojciech Ciesielski. Koncepcję stworzyła Monika Wilczyńska z portalu szczecinCzyta.pl

Prace są już na ukończeniu, mówiła w magazynie "Fonosfera" Monika Szymanik z Księgarni "Kamienica w lesie": - Myślę, że dla mieszkańców Szczecina będzie to niezwykła okazja, żeby poznać dużą część szczecińskich autorów oraz księgarnie kameralne w Szczecinie. Myślę, że to naprawdę unikat w skali kraju, patrząc na to, jak wielkie zainteresowanie jest szczecińską literaturą dzisiaj. Literacki Szczecin jest na ogromnej fali...

Premiera zbioru opowiadań już 8 września. Antologia ukaże się w lokalnym wydawnictwie POZA. Wśród 14 opowieści pojawi się też historia związana z Radiem Szczecin.
A obok wspomnianych wcześniej autorów są także: Michał Dłużak, Jarosław Kociuba, Małgorzata Duda, Konrad Pawicki i Irena Naumowicz oraz Ewelina Kowalczyk.
Relacja Joanny Skoniecznej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty